Turniej golfowy Polish Masters na polu Modry Las [relacja] - Polish Masters 2024
Turniej golfowy Polish Masters na polu Modry Las [relacja]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Turniej golfowy Polish Masters na polu Modry Las [relacja]

Piąte eliminacje Polish Masters 2020 odbyły się na polu Modry Las przy maksymalnej frekwencji. Na teesach startowych pojawiło się ponad 100 Mastersów, którzy walczyli o nagrody i awans do finału.

Graliśmy w sobotę przy pięknej pogodzie. Pole Modry Las znakomicie przyjęło Mastersów i sprzyjało sportowej rywalizacji.

W najniższej kategorii 0-10 HCP walka o podium była naprawdę zacięta. O kolejnych miejscach decydowało zaledwie jedno uderzenie. Ostatecznie turniej z wynikiem 74 uderzeń netto na trzecim miejscu zakończył Robert Majchrzak. O jedno uderzenie lepszy był Jacek Uchański, a na pierwsze miejsce z wynikiem 72 uderzeń wspiął się Wojciech Adamczyk.

W kategorii 10,1-15 HCP o drugim i trzecim miejscu musiał zadecydować countback. Zawodnicy zakończyli turniej z wynikiem 74 uderzeń, przy czym Rafał Jaros zajął trzecie, a Sylwester Tutko drugie miejsce. Wątpliwości nie pozostawiła Aneta Zatwarnicka, która z wynikiem 69 uderzeń zajęła pierwsze miejsce. Podobną sytuację mieliśmy w kategorii 15,1-20 HCP, a w kolejnych różnice w wynikach nie pozostawiały już wątpliwości. Wszyskie wyniki publikujemy poniżej.

Zawody w Modrym Lesie ubarwiały oczywiście dołki konkursowe. W BNP Paribas Longest Drive wśród pań zwyciężyła Aneta Zatwarnicka, a wśród panów Sebastian Sowa, który triumfował także Ballantine’s Longest Drive.

W Dr Irena Eris Nearest to the Pin najlepsza okazała się Agnieszka Lorens Kozakiewicz oraz Zdzisław Karczewicz. W konkursie De Sabor Nearest to the Pin piłkę najbliżej flagi posłał Artur Śliwiński. Dołek konkursowy Golf Team hole in one pozostał bez zwycięzcy.

Wyniki wszystkich zawodników dostępne są tutaj >>

Kolejny turniej Polish Masters odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia na polu Sand Valley.

Rezerwuj miejsce >>

Dołki konkursowe – wyniki:

BNP Paribas Longest Drive wśród Pań zwyciężyła Aneta Zatwarnicka

BNP Paribas Longest Drive wśród Panów zwyciężył Sebastian Sowa

GolfTeam Hole in One – brak zwycięzcy

Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Pań zwyciężyła Agnieszka Lorens Kozakiewicz z wynikiem 2,30 m

Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Panów zwyciężył Zdzisław Karczewicz z wynikiem 0,58 m

Ballantine’s Longest Drive zwyciężył Sebastian Sowa

De Sabor Nearest to the Pin zwyciężył Filip Czernicki

W tym roku prawo startu w finale ma 5 zwycięzców każdej z 5 grup HCP oraz osoby, które uzyskały wynik równy z miejscem 5. Nagrodami rzeczowymi nagradzane są jednak tylko trzy pierwsze miejsca z każdej kategorii.