Turniej golfowy Polish Masters w Sobieniach Królewskich [relacja] - Polish Masters 2024
Turniej golfowy Polish Masters w Sobieniach Królewskich [relacja]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Turniej golfowy Polish Masters w Sobieniach Królewskich [relacja]

To był drugi turniej eliminacyjny Polish Masters i pierwszy dwudniowy w tym sezonie. Drugiego dnia rozgrywek pogoda pokrzyżowała nam plany.

Ponad 90 osób stawiło się w sobotę na tee startowym. Prognoza pogody straszyła nas burzami, mimo to na polu przez cały dzień było gorąco, a aura sprzyjała grze. Mastersi walczyli o punkty, a także o nagrody na dołkach konkursowych.

Najmocniejszy drive

W BNP Paribas Longest Drive wśród kobiet zwyciężyła Amanda Majsterek. Wśród panów najlepszy okazał się Mikołaj Geritz, który zwyciężył także w konkursie na najdalsze uderzenie zorganizowanym przez przez innego z naszych partnerów – Ballantine’s. Tym samym Mikołaj Geritz nieformalnie został Mastersem z najmocniejszym drivem tego turnieju.

Z kolei na dołku konkursowym Dr Irena Eris Nearest to the Pin z kobiet najbliżej flagi uderzyła Ewa Kulczewska, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Haiduk. W konkursie De Sabor Nearest to the Pin najlepszy okazał się Ryszard Zawól. Dołek konkursowy Golf Team hole in one pozostał bez zwycięzcy.

Zmiana planów

Zakończyliśmy pierwszą rundę turnieju i z nadzieją czekaliśmy na rundę drugą. Jednak w niedzielę podczas rozgrywek burza postanowiła pokrzyżować nam plany. Niestety, trzeba było przerwać zawody. Druga runda została anulowana, a do klasyfikacji liczą się wyłącznie wyniki z 1 rundy (wyniki wszystkich zawodników dostępne są tutaj >>).

W tym sezonie sponsorem turniejów Polish Masters jes bank BNP Paribas. Wśród wieloletnich partnerów jest z nami dbająca o piękno Dr Irena Eris, eksperci od sprzętu golfowego Golf Team, Ballantines, a także system do rezerwacji tee time i turniejów online Golf Booking. Nowym partnerem jest dystrybutor hiszpańskich win De Sabor.

Kolejny turniej Polish Masters odbędzie się 28 czerwca na polu Toya Golf we Wrocławiu.