Turniej golfowy Polish Masters na polu Rosa Private Golf [relacja] - Polish Masters 2024
Turniej golfowy Polish Masters na polu Rosa Private Golf [relacja]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Turniej golfowy Polish Masters na polu Rosa Private Golf [relacja]

To były ostatnie eliminacje Polish Masters w tym sezonie. Co się działo na tym polu! Mastersi nieustępliwie walczyli o awans do finału. O zwycięstwie decydował jeden punkt, a nawet countback.

Ponadto wyniki pokazują, że Rosa nie było najłatwiejszym polem dla uczestników Polish Masters w tym sezonie. Za to grało się na nim znakomicie, a widoki zachwycały.

W najniżej kategorii HCP szczęśliwym trafem nie było tak trudno wyłonić zwycięzców. Trzecie miejsce na podium zajęła Agnieszka Lorens Kozakiewicz, która zakończyła turniej z wynikiem 72 uderzeń netto. Golfistka triumfowała również wśród pań na dołku konkursowym BNP Paribas Longest Drive. Drugie miejsce w tej kategorii z wynikiem 70 uderzeń netto zajął Maksymilian Fizek, który zdobył też nagrodę w konkursie De Sabor Nearest to the Pin. O trzy uderzenia lepszy był Jan Musiolik, który zdobył pierwsze miejsce.

Bardziej emocjonująca okazała się potyczka w kategorii 10,1-15 HCP. Zawodnicy zwyciężali tuta różnicą zaledwie jednego punktu. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Borończyk z wynikiem 72 uderzeń netto. O jedno uderzenie lepszy okazał się Paweł Wałach, którego znowu jednym uderzeniem pokonał Grzegorz Fibakiewicz.

Kategoria 15,1-20 HCP przyniosła prawie tyle samo emocji. Na trzecie miejsce wspiął się Marek Królikowski z wynikiem 70 uderzeń netto. Z 68 uderzeniami na drugim miejscu zakończył turniej Andrzej Pasierski. Natomiast pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Wawrzkiewiczowi, który miał jedno uderzenie mniej.

Najzacieklejsza walka trwała w kategorii 20,1-25 HCP. Marcin Dolot z wynikiem 73 uderzeń netto zajął tutaj trzecie miejsce. O drugim i pierwszym miejscu musiał zadecydować countback, ponieważ zawodnicy zakończyli eliminacje z takim samym wynikiem 72 uderzeń. Koniec końców na drugim miejscu znalazła się Krystyna Sitek, a Jan Broniszewski na pierwszym.

W najwyższej kategorii 25,1-36 HCP nie było już takich wątpliwości. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Wójcikowi (83 uderzenia netto), drugie zaś Jackowi Wronkowskiemu (81 uderzeń). Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się tu Carlos Martin Vergara (61 uderzeń).

Podczas turnieju odbywały się konkursy dodatkowe. W Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród pań zwyciężyła Anna Milka Lisiecka, a wśród panów Krzysztof Klicki. Na dołku Ballantine’s Longest Drive triumfował Daniel Raemy. Dołek konkursowy Golf Team hole in one pozostał bez zwycięzcy.

Wyniki wszystkich zawodników dostępne są pod tym linkiem >>

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Listę osób zakwalifikowanych do finału Polish Masters 2020 można znaleźć w zakładce Zakwalifikowani. Zapraszamy do finału (mail informacyjny do osób zakwalifikowanych do finału został wysłany w poniedziałek 31 sierpnia).